Hizmetler

ÇALIŞMA İZNİ

Yabancı uyrukluların çalışma izni başvuru nasıl yapabileceği, bu konuda kişinin üzerine düşen yükümlülüklerin neler olduğunu ve yabancının nasıl bir yol izlemesi gerektiği konuları ele alınacaktır. Yabancı bir iş yerinde işe başlamadan önce işveren firma ile beraber izin başvurusu yapması gerekir.

Yabancı işçi çalıştıracak olan firma yetkilisi olmadan, yabancı uyruklu vatandaş kendi başına izin alamayacaktır. Bu nedenle her iki tarafın birlikte çalışma bakanlığına başvuru yapması gerekir.

Türkiye’de çalışma izinleri düzenlenmesi ve verilmesi alanında yetkisi bulunan kuruluş/merci (ÇSGB) Çalışma bakanlığıdır. Çalışma izni nasıl alınır? konulu yazımızı okuyarak çalışma izninin nasıl alınacağını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.


BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?


Türkiye dışından bulunduğunuz ülke üzerinden çalışma izni başvurusu yapmak için Türkiye Cumhuriyeti büyük elçiliği üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Türkiye sınırları içerisinde ise T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı üzerinden başvuru yapılabilir.

Dikkat: çalışma izni başvurusu için size profesyonel olarak destek sunulmasını istiyorsanız Yabancılar Danışmanlık olarak izin başvurularınızı yapıyor ve izninizin alınmasını sağlıyoruz. Bize ulaşıp, yetki vermeniz yeterli olacaktır. İletişim için tıklayın.

Çalışma izni başvuru işlemi elektronik ortamda internet üzerinden yapılır ve ayrıca belgeler kağıt üzerinde yazıya dökülerek ıslak imzalı bir şekilde bakanlığa ulaştırılması gerekir. Bakanlığa yapılan başvurular eksiksiz ve tam olması kaidesi ile 30 gün içerisinden bakanlık tarafından sonuçlandırılır.

Uygun görülmesi durumunda çalışma izni düzenlemesini (ÇSGB) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yapar. Böylelikle yabancının izni alınmış olur.


DANIŞMANLIK ŞİRKETLERİNDEN FAYDALANMAK


Türkiye’de çalışma izni başvurusu yapmak konusunda bilgi sahibi değilseniz ve ne gibi sorumluluklarınız olduğunu bilmiyorsanız, ne gibi evraklar hazırlamanız gerektiği konusunda eksiklikleriniz var ise danışmanlık ve iş takibi hizmetleri sunan yabancı danışmanlık şirketlerinden hizmet temin edebilirsiniz.

Bu izin belgesinin alınabilmesi için iş veren firmanın yabancı ile birlikte uygun bir biçimde hareket ederek işlemleri devam ettirmesi şart. Danışmanlık firmaları sayesinde bir çok işin üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Yerine getirmeniz gereken sorumluluk/yükümlülük’leri danışmanlık firmaları size detaylı aktarır ve o doğrultuda başvuru ve iş takibi yapılır.

Sınırsız izin alma alabilir miyim? : Türkiye’de sınırsız olarak ikamet etmek ve çalışmak istiyorsanız bize başvurmanızı öneriririm. Daha önceden de belirttiğimiz üzere yabancının nitelikli iş gücü sağlayabilmesi, teknolojiye ve bilime katkı verebilmesi, dil bilgisi gibi faktörler turkuaz kart alabilmesinin yolunu açar. Puanlama sisteminden hesaplandığı için düzenli bir şekilde fayda sağlamak önemli.

Aklınıza takılan her soru için bizlere iletişim sayfamızdaki bilgilerimizden ulaşabilirsiniz

https://yabancilardanismanlik.business.site