Hizmetler

Deport Giriş Yasağı Kaldırma

Deport İşlemleri

Deport işlemleri ile alakalı profesyonel destek alarak beklentilerinize cevap bulmak mı istiyorsunuz? O halde Yabancılar Vize Danışmanlık olarak size özel çözümlerimizin neler olduğunu değerlendirmenin tam zamanı!

Deport Nedir ?

Türkiye sınırları içerisinde bulunan yabancıların vize kuralları, kanun ihlalleri ya da ahlaka uygun olmayan faaliyetlerde bulunması, ulusal güvenlik ve sağlığı riske atması, çalışma izni olmadan çalışması gibi durumlarda deport edilmesi muhtemeldir. Kelime anlamıyla ‘Deport’ ülkeden çıkarılma olarak kabul edilmektedir.

Vatandaşlık esasına göre yabancı statüsündeki kimselerin kanuni sorumluluklarını yerine getirmedikleri durumda ülkeden çıkarılmaları süreci başlar. Bu kimselerin tekrar Türkiye’ye girişleri için  kararını kaldırmak gerekmektedir. Zira deport, aile birliğinin dağılmasına yol açabilecek bir uygulamadır.

Deport Kaldırma İşlemleri

Yabancının ülkeden deport edilmesi Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ya da Valilik kararı ile alınmaktadır. Ancak bu kararın kaldırılması için bazı yöntemler kullanılarak kişinin tekrardan Türkiye’ye girişi sağlanabilmektedir. Bu kapsamda çözüm üretirken aşağıdaki hizmetlere ulaşmanızı sağlıyoruz.

Meşhuratlı Vize ile Deport Kaldırma

Deport edilmiş bir kimsenin evlilik, eğitim – araştırma ve çalışma – tedavi gibi nedenlerle meşruhatlı vize alması halinde Türkiye’ye girişi serbesttir. Bu tür vizenin alınabilmesi için yabancının bahse konu halleri kanıtlar evrak ibraz etmesi gerekmektedir. Yabancılar Vize Danışmanlık olarak söz konusu hizmetler çerçevesinde çözüm üretirken beklentilerinize cevap verecek hizmetlere kapı aralıyoruz.

Deport edilme nedeni terör ile ilgili bir faaliyet olanların deport işlemleri çerçevesinde ülkeye tekrar girişleri mümkün değildir. Ancak bu konuda dava yoluyla mahkumiyetten kurtularak ülkeye giriş söz konusu olabilir.

Deport Sorgulama (Giriş Yasağı Sorgulama)

Deport nedir konusu ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de deport sorgulamadır. Ülkemize giriş yapan yabancılar ile ilgili, yabancının ülkemize girişine müsaade edilmeyecek kişilerden olduğuna yönelik kuşku duyulması halinde, kolluk birimleri tarafından teferruatlı bir inceleme yapılabilir. Bu işlemler esnasında yabancının vaziyeti araştırılır ve bu kontrol işlemi en fazla dört saat içinde bitirir. Bu müddete adli işlemlerde geçen müddet dâhil değildir. Şayet dört saatlik süre aşılacaksa yabancının rızası aranır. Kapsamı geniş kontrol süresi içinde yabancı ülkesine dönebileceği gibi ülkeye kabulle alakalı işlemlerin sonuçlanmasını da bekleyebilir.

Ülkemize girişlerine müsaade edilmeyecek kişilerden olduğu belirlenen yabancılar, kabul edilemez yolcu olarak işlem görür (inad yolcu). Bu yabancılar ihtiyaç duyulan bildirim yapılarak ve ülkeden ayrılış işlemleri için taşıyıcı firmayla ihtiyaç duyulan koordinasyon sağlanarak ülkemizden çıkartılırlar.

Deport Kararına Karşı Dava

Deport edilen bir yabancının haksız yere ülkeden çıkarıldığını iddia ederek dava açması mümkündür. İdari işlemin iptal edilmesi davası açıldıktan sonra hukuka uygunluk gibi hallere bakılmaktadır. Sınır dışı edilme ile alakalı olarak işleme itiraz süresi 7 gün olduğundan bu sınır içerisinde başvuruların yapılması gerekir. Aksi takdirde hak düşürücü süre nedeniyle işleme itiraz söz konusu olmayacaktır.

Yabancılar Vize Danışmanlık olarak deport işlemleri çerçevesinde sizlere danışmanlık sunarken Türkiye’ye giriş konusunda haklarınızı yeniden elde etmenizi sağlıyoruz.

 

Deport Kimler için Mümkün Değildir?

Deport işlemleri ile alakalı olarak size kusursuz danışmanlık sunarken haklarınızı korumak adına da çözüm geliştiriyoruz. Bu çerçevede deport işleminin uygulanamayacağı kimseler aşağıdaki hallere uygun olanlardır.

  • Sınır dışı edilmesi halinde gideceği ülkede ölüm ve işkence tehlikesi ile karşı karşıya olanlar,
  • Gebe, yaşlı ve diğer seyahat engeli olanlar,
  • Türkiye’de bir tedavisi devam eden ve sınır dışı edilmesi durumunda gideceği ülkede tedaviyi devam ettiremeyecekler,
  • İnsan kaçakçılığı, cinsel şiddet ve diğer fiziksel – psikolojik şiddet türlerine maruz kalıp tedavi olanlar.

Bu kapsamda olanlar için deport kararı vermek kanuni açıdan mümkün değildir. Ancak bu kimselerin deport edilmeme hakkını kullanarak kurallara aykırı davranmamaları gerekmektedir. Bu çerçevede belirli bir adreste ikamet etmeleri ve aralıklarla bildirimde bulunmaları istenmektedir.

Siz de deport işlemleri ile alakalı destek talep etmek ve hakkınızı korumak adına Yabancılar Vize Danışmanlık ayrıcalıklarını yakalayabilirsiniz. +9 0543 977 93 31

etiketler: deport nasıl kaldırılır,deport olan yabancılar,deport giriş yasağı kaldırma,deport ne kadar sürelidir,deport oldum,türkiyeye giriş yasağı,deport para cezası,deport olan yabancılar nasıl gelirAklınıza takılan her soru için bizlere iletişim sayfamızdaki bilgilerimizden ulaşabilirsiniz

https://yabancilardanismanlik.business.site